Vatandaşlarımızın güvenliği, rahatı ve huzuru için düzenli olarak yapılan Huzur ve Güven Toplantısı kapsamında İlçemiz Kaymakamı Gürbüz SALTAŞ Tahtamescit Mahallesinde vatandaşlar ve esnaflarla bir araya gelerek mahalle halkının istek, şikayet ve önerilerini dinledi.  
        İlçe Emniyet Müdürü Deniz YILMAZ tarafından genel asayiş ve emniyet konusunda bilgilendirme yapılarak, vatandaşların dikkatli olmaları ve olaylar karşısında nasıl hareket etmeleri kosununda bilgilendirme yapıldı. İlçemizde bulunan yabancı şahıslarla ilgili olarak da, ilçemizde bulunan Suriyeli şahısların güvenlik güçleri tarafından takip ve kontrollerinin yapıldığı belirtilerek, mahalle sakinlerinin de mahallelerine taşınan yabancı şahıslardan şüphe arz eden bir durumun gözlenmesi halinde kolluk kuvvetlerine bilgi vermeleri, yabancı şahıs çalıştırmak veya ev kiralamak isteyen vatandaşların yasal mevzuata riayet etmeleri istendi.
       Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından kurallara uyarak dikkatli olunması ve düzenli olarak yapılan denetimler sırasında güvenlik güçlerine yardımcı olunması hususunda uyarılarda bulundu.